szukaj

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Czym wykończyć elewację?

ekspert radzi
Czym wykończyć elewację

Wybierając materiał do wykończenia elewacji, pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest fakt, że inaczej wykonuje się elewacje w zależności od budowy ścian zewnętrznych, czyli dla ścian jedno-, dwu- i trójwarstwowych.

ogrodzenia

Przygotuj garaż do montażu bramy

O sprawnym i bezawaryjnym działaniu bramy garażowej w dużej mierze decyduje prawidłowy jej montaż. Wymaga to jednak wcześniejszego przygotowania garażu i dostosowania go do konkretnego rodzaju bramy.

POLECAMY

Baw się razem z nami i wygrywaj!

Jak oszczędzasz enegię? Zdradź nam swoje zwyczaje i weź udział w sondzie.
W piątek od rana śledź stronę www.ekspertbudowlany.pl oraz nasz profil na Facebooku! W piątek energooszczędne żarówki LED-owe.

Polecamy

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego jest organizacją zrzeszającą wiodących krajowych producentów wapna i produktów wapienniczych.

 

Termoizolacja domu poliuretanową pianką natryskową

Poliuretanowa (PU) pianka natryskowa przeznaczona jest do wykonania bezspoinowej izolacji termicznej, akustycznej i hydroizolacji oraz wykorzystywana jako warstwa wzmocnieniowa przy dużych gęstościach, bezpośrednio na powierzchni izolowanego obiektu.

.

Tynki wapienne i cementowo-wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewadze stosowania tynków wapiennych w porównaniu z produktami konkurencyjnymi.

 

.

DLACZEGO KOCIOŁ KLASY 5?

Ze względu na rosnące zainteresowanie urządzeniami o cechach przyjaznych środowisku ZMK SAS postanowił sprostać zapotrzebowaniu na nie wśród użytkowników. Kryteria, jakie musi spełnić kocioł klasy 5, dotyczą ograniczenia szkodliwego wpływu na środowisko naturalne i zdrowie tlenku węgla (CO), substancji smolistych oraz pyłów. Kluczowe znaczenie ma również spełnienie wymogów dotyczących sprawności cieplnej kotła.

.

Wapno - naturalne i zdrowe

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją w budownictwie od co najmniej tysiąca lat.

.

Hydroizolacje pomieszczeń mokrych i wilgotnych

Pomieszczenia mokre są intensywnie obciążone w sposób bezpośredni bezciśnieniową wodą użytkową lub stosowaną do czyszczenia/mycia, np. natrysków, plaż basenowych (bardzo częste mycie/zmywanie powierzchni lub długotrwałe bezpośrednie oddziaływanie wody bezciśnieniowej).

.

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym dodawanym do zaprawy murarskiej.

.

Osuszanie i odgrzybianie budynków

Poręczna, jednofazowa piła elektryczna BRICKCUT jest łatwa w obsłudze, ma solidną konstrukcję oraz idealny stosunek mocy do wagi urządzenia.

.

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym użyciem.
A w Polsce? W Polsce można je kupić bez większych problemów w wielu składach budowlanych.

inspiracje

Fototoapeta - sposób na uatrakcyjnienie wnętrza

Jak niewielkim kosztem całkowicie odmienić wnętrze? Można na przykład do tego celu użyć fototapety.

design

Polska marka i oświetlenie jak
z luksusowych katalogów

Oświetlenie to taki element wystroju wnętrz, który chyba najtrudniej dobrać. Potrzeba wyobraźni, aby idealnie dopasować lampę do stylu wnętrza
i jego wielkości.

Przepis tygodnia

Cukiniowe spaghetti

Warzywne spaghetti, czemu nie? :)
Z cukinią w roli makaronu oraz
z pomidorami.


Archiwum Numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu ekspertbudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego". Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy o wysłanie emaila na adres redakcja@ekspertbudowlany.pl z tytułem rezygnacja.
ekspertbudowlany.pl | Copyright © 2015 Grupa MEDIUM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz