szukaj

środa, 3 września 2014

Działanie opasek i kołnierzy ogniochronnych a materiały pęczniejące / Materiały dźwiękochłonne uzyskane w wyniku recyklingu wyrobów gumowych

IZOLACJE.com.pl
04.09.2014

Zapisz się na szkolenie: Wymagania dla wyrobów do izolacji podpłytkowych i grubowarstwowychi
szkolenie ITB

Działanie opasek i kołnierzy ogniochronnych a materiały pęczniejące

CZYTAJ WIĘCEJ
Katalog firm
Poleć newsletter IZOLACJE na Twitterze TV Izolacje

Facebook

Materiały dźwiękochłonne uzyskane w wyniku recyklingu wyrobów gumowych

W rozwiązaniach materiałowo-konstrukcyjnych zabezpieczeń wibroakustycznych ograniczających hałas przemysłowy, komunikacyjny i komunalny można z powodzeniem stosować materiały dźwiękochłonne w postaci granulatów, uzyskane w wyniku recyklingu odpadów i zużytych wyrobów gumowych.

CZYTAJ WIĘCEJ


Ochrona akustyczna w budynkach

W budynkach, w których ludzie muszą mieć zapewnione warunki sprzyjające skupieniu, ale także relaksowi, szczególnie ważna jest odpowiednia ochrona akustyczna, rozumiana jako wszystkie działania budowlane zmierzające do zmniejszenia obciążenia człowieka hałasem.
Hałas to dźwięk, który w określonym miejscu i czasie jest niepożądany lub szkodliwy dla zdrowia.

CZYTAJ WIĘCEJ

IZOLACJE 7/8/2014

W nowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE wyjaśniamy, co wynika
z nowelizacji
przepisów
dotyczących
charakterystyki
energetycznej
budynków.

Piszemy też o oszklonych balkonach, a także
o izolacyjności termicznej przegród z betonu
w warunkach
pożarowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Artykuły pochodzą z miesięcznika IZOLACJE 7-8/2014
Balkony oszklone jako systemy szklarniowe
W pasywnych systemach pozyskiwania energii słonecznej procesy odbierania i przekazywania energii powinny odbywać się dzięki samej konstrukcji budynku, bez pomocy dodatkowych urządzeń mechanicznych czy elektrycznych.
Czytaj więcej »
Gdzie wykorzystuje się wysoką paroprzepuszczalność MWK
Wysokoparoprzepuszczalne membrany wstępnego krycia (MWK) są powszechnie stosowane w Polsce już od prawie 20 lat. Ich podstawowym zastosowaniem jest uszczelnianie pokryć leżących na łatach, układanych na dachach pochyłych. Jednak cechy tych membran pozwalają wykorzystywać je jeszcze w innych funkcjach.
Czytaj więcej »
Awarie i uszkodzenia konstrukcji z wbudowanymi geosyntetykami w aspekcie błędów projektowych i wykonawczych
Wiele błędnych rozwiązań w zakresie stosowania geosyntetyków jest spowodowanych nieprzestrzeganiem podstawowej zasady, że materiały geotekstylne nigdy nie są samodzielną konstrukcją, a dobrze pracują tylko wtedy, gdy są prawidłowo zaprojektowane i wbudowane w gruncie.
Czytaj więcej »
Energetyczno-ekonomiczny aspekt okien w budynkach niskoenergetycznych
Dość powszechnie współczynnik przenikania ciepła U pakietu szklanego utożsamiany jest z jakością termiczną całego okna. Sprzyja temu podawanie w materiałach reklamowych współczynnika U na poziomie 0,9 W/(m2·K) lub niższym bez wyraźnego zaznaczenia, że są to przeważnie parametry oszklenia, a nie całego okna (współczynnik całego okna jest często znacznie wyższy).
Czytaj więcej »
Jak określać wartość oporu cieplnego i współczynnika przewodzenia ciepła pianek PUR/PIR w wyrobach budowlanych?
Polscy producenci płyt warstwowych w obustronnej okładzinie stalowej z rdzeniem izolacyjnym ze sztywnej pianki PUR/PIR według PN-EN 14509:2013-12 [1] oraz płyt izolacyjnych ze sztywnej pianki PUR/PIR do izolacji cieplnej w budownictwie według PN- -EN 13165:2013-05 [2] dotychczas nie uzgodnili konsensusu w sprawie deklaracji właściwości cieplnych, tak jak to sugeruje załącznik normatywny C.
Czytaj więcej »
Izolacyjność termiczna przegród z betonu w warunkach pożarowych
Dokonanie analizy izolacyjności termicznej przegród w warunkach pożarowych nie jest możliwe w sposób analogiczny jak izolacyjności w warunkach zwykłego użytkowania. Sytuacja pożarowa charakteryzuje się bowiem gwałtownymi przyrostami temperatury i zmianami wartości parametrów przegrody, a także możliwymi uszkodzeniami elementów spowodowanymi działaniem wysokiej temperatury.
Czytaj więcej »
Metody pomiaru parametrów termicznych na przykładzie sztywnej pianki PIR
Niestacjonarne metody pomiarowe parametrów termicznych materiałów budowlanych nie dają tak dokładnych wyników jak metody stacjonarne. Trwają za to zdecydowanie krócej. Czy warto je stosować?
Czytaj więcej »

 

Zapisz się na szkolenie: Wymagania dla wyrobów do izolacji podpłytkowych i grubowarstwowych
szkolenie ITB
www.IZOLACJE.com.pl | Prenumerata | Reklama
IZOLACJE.com.pl | Copyright © 2014 Grupa MEDIUM
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika IZOLACJE oraz subskrypcji newslettera serwisu www.IZOLACJE.com.pl.
RezygnacjaJeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: serwisy@medium.media.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz