szukaj

środa, 13 sierpnia 2014

Tarasy nadziemne nad pomieszczeniami ogrzewanymi / Taras na dachu

IZOLACJE.com.pl
14.08.2014

Zapisz się na szkolenie: Wymagania dla wyrobów do izolacji podpłytkowych i grubowarstwowych
szkolenie ITB

Tarasy nadziemne nad pomieszczeniami ogrzewanymi

Taras nadziemny jest elementem konstrukcji umieszczonym nad pomieszczeniem pełniącym jednocześnie funkcję dachu. Jego powierzchnia dostępna jest z przyległych pomieszczeń.

CZYTAJ WIĘCEJ
Katalog firm
Poleć newsletter IZOLACJE na Twitterze TV Izolacje
 
Facebook

Taras na dachu
– uwagi podstawowe

Dach, który jest jednocześnie tarasem, to konstrukcja wymagająca szczególnej uwagi. Musi on spełniać wysokie wymagania dotyczące izolacyjności oraz pełnić funkcje użytkowe. Jakie problemy może stwarzać konieczność zbudowania wejścia na taras?

CZYTAJ WIĘCEJ


Stosowanie i rola płyt warstwowych
w budownictwie

Unia Europejska nałożyła na państwa członkowskie obowiązek obniżenia zużycia energii w budownictwie. Dlatego konieczne jest zwiększenie izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych budynków: ścian i pokryć dachowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

IZOLACJE 7/8/2014

W nowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE wyjaśniamy, co wynika
z nowelizacji przepisów dotyczących charakterystyki energetycznej budynków. Piszemy też o oszklonych balkonach oraz energetyczno-ekonomicznym aspekcie okien w budynkach niskoenergetycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ
ARTYKUŁY, AKTUALNOŚCI I KSIĄŻKI
 
Promocyjny pakiet:
Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014,
Hydroizolacje podziemnych części budynków i budowli,
Wentylacja dachów i stropodachów
Oszczędzasz 28 zł
Pakiet zawiera 3 książki w promocyjnej cenie 199 zł: "Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014", "Hydroizolacje podziemnych części budynków
i budowli", "Wentylacja dachów i stropodachów"
Czytaj opis »
 
Promocyjny pakiet:
Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014,
Projektowanie przegród zewnętrznych w świetle nowych warunków technicznych dotyczących budynków,
Wentylacja dachów i stropodachów
Oszczędzasz 28 zł
Pakiet zawiera 3 książki w promocyjnej cenie 194 zł: "Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014", "Projektowanie przegród zewnętrznych w świetle nowych warunków technicznych dotyczących budynków", "Wentylacja dachów
i stropodachów"
Czytaj opis »
 
Promocyjny pakiet:
Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014,
Jak skutecznie osuszyć budynek,
Wentylacja dachów i stropodachów,
Oszczędzasz 31,50 zł
Pakiet zawiera 3 książki w promocyjnej cenie 164 zł: Pakiet "Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014", "Jak skutecznie osuszyć budynek", "Wentylacja dachów i stropodachów"
Czytaj opis »
 
Hydroizolacje podziemnych części budynków i budowli. Projektowanie
i warunki techniczne wykonania i odbioru robót wyd. 2
Aby izolacja wodochronna była skuteczna, musi być poprawnie zaprojektowana
i wykonana, a także chroniona przed uszkodzeniem w trakcie eksploatacji obiektu. Etap eksploatacji zaczyna się już od wykonania hydroizolacji, dokładnie od momentu zabezpieczenia powłoki wodochronnej. To, czy pozostałe prace budowlane, i jakie, jeszcze trwają, jest bez znaczenia.
Czytaj więcej »
 
Renowacje obiektów budowlanych. Projektowanie i warunki techniczne wykonania i odbioru robót
Zagadnienia związane z renowacją należą do trudnych i złożonych. Dotyczy to zwłaszcza prac wykonywanych w obiektach zabytkowych, w których optymalnym rozwiązaniem byłoby powtórzenie oryginalnej technologii, co z różnych względów często okazuje się niemożliwe. W takich sytuacjach należy stosować materiały dobrze współpracujące z materiałem oryginalnym, umożliwiające łatwą naprawę, a niekiedy wielokrotne powtarzanie zabiegów zabezpieczających.
Czytaj więcej »
 
Projektowanie przegród zewnętrznych w świetle nowych warunków technicznych dotyczących budynków
13 sierpnia 2013 r. opublikowano w Dzienniku Ustaw Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 5 lipca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki
i ich usytuowanie.
Czytaj więcej »
 
Tarasy i balkony. Projektowanie i warunki techniczne wykonania i odbioru robót
To praktyczny poradnik, który umożliwia sprawne poruszanie się po nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących tarasów i balkonów. Zawiera liczne schematy i rysunki oraz tabele ułatwiające dotarcie do poszczególnych punktów tematycznych.
Czytaj więcej »
 
Metodologia obliczania charakterystyki energetycznej budynku
– pobierz PDF
2 lipca w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Ministra Infrastruktury
i Rozwoju z dnia 3 czerwca w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw charakterystyki energetycznej.
Czytaj więcej »
 
Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki – projektowanie
i wykonawstwo [bezpłatny PDF]
Jak zaprojektować i wykonać przegrody budynku, aby ich parametry izolacyjności cieplnej spełniały nowe, zaostrzone wymagania? Pobierz bezpłatny e-book, w którym poruszamy zagadnienia związane z projektowaniem przegród budynku według nowych wymagań cieplno-wilgotnościowych.
Czytaj więcej »
 
Zakładowa kontrola produkcji betonu i wyrobów betonowych. Zasady oceny zgodności
Kurs przewidziany jest dla osób posiadających wyższe lub średnie wykształcenie techniczne związane z budownictwem lub inne wykształcenie techniczne oraz odpowiedni staż pracy.
Czytaj więcej »
 
Miesięcznik IZOLACJE 6/2014
Udostępniamy materiały z czerwcowego wydania miesięcznika IZOLACJE. Pobierz bezpłatnie numer 6/2014, w którym piszemy m.in. o projektowaniu izolacji cieplnych od wewnątrz, a także o parametrach cieplno-wilgotnościowych balkonów w świetle nowych wymagań WT 2013.
Czytaj więcej »
 
Drgania swobodne i stateczność obiektów smukłych jako układów liniowych lub nieliniowych
Książka dotyczy zagadnień drgań i stateczności układów smukłych poddanych obciążeniu swoistemu, a także Eulera i niezachowawczemu. Obciążenie swoiste, które zostało opisane przez L. Tomskiego, łączy cechy obciążenia uogólnionego i obciążenia siłą śledzącą.
Czytaj więcej »
 
Osuszanie murów i renowacja piwnic
Czynnikami inicjującymi procesy destrukcyjne oraz powodującymi najwięcej zagrożeń
w obiektach budowlanych są: woda, wilgoć, sole, kwasy i zasady (powodujące wszelkiego rodzaju pleśnie, grzyby, wykwity solne oraz erozje murów).
Czytaj więcej »
 
BHP w budownictwie. Poradnik
Niniejsze opracowanie w kompleksowy sposób przedstawia zagrożenia w budownictwie, jakie stwarzają m.in.: prace na wysokości, prace ziemne, obsługa sprzętu i maszyn budowlanych czy ręczne przenoszenie ładunków.
Czytaj więcej »
 
ABC izolacji przeciwwilgociowych
Wybudowanie własnego domu to inwestycja na lata. Oczywiste jest więc, że każdy budujący chce, aby w miarę jego możliwości finansowych, budynek był jak najbardziej funkcjonalny, miał odpowiedni standard i był wykończony najlepszymi materiałami.
Czytaj więcej »
 
ABC ocieplania i ogrzewania domu
Aby zmniejszyć opłaty za energię potrzebną do ogrzania domu, bardzo ważne jest prawidłowe, przeprowadzone zgodnie ze sztuką budowlaną i użyciem odpowiednich materiałów, ocieplenie, a także zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych instalacji.
Czytaj więcej »

 

 Zapisz się na szkolenie: Wymagania dla wyrobów do izolacji podpłytkowych i grubowarstwowych
szkolenie ITB
www.IZOLACJE.com.pl | Prenumerata | Reklama
IZOLACJE.com.pl | Copyright © 2014 Grupa MEDIUM
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika IZOLACJE oraz subskrypcji newslettera serwisu www.IZOLACJE.com.pl.
RezygnacjaJeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: serwisy@medium.media.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz