szukaj

środa, 9 kwietnia 2014

Jak wentylować blachodachówki? / Systemowość ociepleń

IZOLACJE.com.pl
10.04.2014

Wymagania dla wyrobów do izolacji podpłytkowych wg PN-EN 14891:2012 i grubowarstwowych wg PN-EN 15814+A1:2013-04

Jak wentylować blachodachówki?

W poprzednim artykule z serii „ABC sztuki dekarskiej" pokazano specjalne wywietrzniki umieszczone w połaci dachowej. Warto wyjaśnić, dlaczego zamontowano je na prezentowanym dachu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Katalog firm
Poleć newsletter IZOLACJE na Twitterze TV Izolacje
 
Facebook

Systemowość ociepleń

Złożony system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych budynku (ETICS) to istotny element budynku, zarówno wznoszonego od podstaw, jak i poddawanego termomodernizacji. Prawidłowo dobrany
i wykonany pozwala bowiem obniżyć koszty ogrzewania czy chłodzenia budynku nawet o 50%. Ma też podstawowe znaczenie dla trwałości i estetyki elewacji.

CZYTAJ WIĘCEJ »


Maszyny X-floc do wdmuchiwania sypkich izolacji w ściany
i stropy

Sprzęt specjalistyczny oferowany przez F.H.U. DEROWERK to agregaty
i urządzenia o różnych kategoriach wydajności, które przystosowane są do pneumatycznego przesyłu za pomocą węży rozmaitych rozdrobnionych materiałów izolacyjnych (włókien, płatków, granulek).

CZYTAJ WIĘCEJ »


IZOLACJE 3/2014
– pobierz PDF

Bezpłatnie udostępniamy materiały z marcowego wydania miesięcznika IZOLACJE. W tym numerze piszemy m.in. o uszczelnianiu trudnych miejsc na balkonach i tarasach, o produkcji betonu w kontekście redukcji emisji dwutlenku węgla oraz o zasadach wentylacji dachów i pokryć dachowych. Pobierz bezpłatnie PDF!

CZYTAJ WIĘCEJ »
AKTUALNOŚCI
 
NIK kontroluje inwestycje na terenach powodziowych
Kontrola NIK wykazała, że gminy nie podejmują wystarczających działań, aby chronić mieszkańców przed skutkami powodzi, a plany zagospodarowania przestrzennego nie obejmują wszystkich obszarów zagrożonych powodzią.
Czytaj więcej
 
Ministerstwo Gospodarki promuje oszczędzanie energii
Efektywność energetyczna to jeden z priorytetów „Polityki energetycznej Polski" przygotowywanej w Ministerstwie Gospodarki. W tym obszarze od 2011 r. obowiązują przepisy ustawy o efektywności energetycznej, które stworzyły warunki do działań
z zakresu racjonalnego gospodarowania energią.
Czytaj więcej
 
Wymagania techniczno-użytkowe i identyfikacyjne wyrobów przeznaczonych do wykonywania izolacji powłokowych, tzn. podpłytkowych w rozumieniu normy PN-EN 14891:2012 i grubowarstwowych - w rozumieniu normy PN-EN 15814+A1:2013-04
Szkolenie odbędzie się w dniach 8–9 maja 2014 r. w sali konferencyjnej na parterze
w budynku ITB przy ul. Filtrowej 1 w Warszawie oraz w Laboratorium Materiałów Budowlanych w budynku „N" przy ul. Ksawerów 21 w Warszawie. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w seminarium szkoleniowym. Koszt udziału w 2-dniowym szkoleniu wynosi 900 zł od osoby (usługa zwolniona z podatku VAT) i obejmuje: prowadzenie zajęć dydaktycznych (wykłady, zajęcia laboratoryjne), materiały szkoleniowe, lunch, kawę i herbatę w czasie przerw (bez kosztów zakwaterowania).
Czytaj więcej
 
BASF Polska buduje partnerstwa na rzecz promocji zrównoważonego rozwoju
Firma BASF Polska rozszerza współpracę z sektorem pozarządowym, aby aktywnie wspierać zrównoważony rozwój rynku w Polsce przez programy partnerstwa
z wiodącymi organizacjami – Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) oraz United Nations Global Compact Polska (UNGC). To kolejny etap realizacji strategii „Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju".
Czytaj więcej
 
Mistrzowie Izolacji Isover
Trwa kolejna edycja programu „Mistrzowie Izolacji". Wykonawcy pracujący
z materiałami organizatora akcji – firmy Isover – mają szansę na nagrodę główną
– Ford Transit Connect.
Czytaj więcej
 
Izohan IPC do impregnacji do podłoży ceramicznych
Nowy silikonowo-silikatowy impregnat Izohan IPC służy do zabezpieczania podłoży ceramicznych.
Czytaj więcej
 
Wicepremier Piechociński o perspektywach branży budowlanej w Polsce
Wpływ rozwoju branży budowlano-inwestycyjnej na polską gospodarkę, inwestycje oraz rola współpracy samorządów i sektora prywatnego w tym obszarze to główne tematy kongresu założycielskiego Unii Rynku Budowlano-Inwestycyjnego, w którym udział wziął wicepremier Janusz Piechociński.
Czytaj więcej
 
XIII Konferencja Naukowo-Techniczna – Warsztat pracy rzeczoznawcy budowlanego
W dniach 21–23 maja w Cedzynie k. Kielc odbędzie się XIII Konferencja
Naukowo-Techniczna – Warsztat pracy rzeczoznawcy budowlanego.
Czytaj więcej
 
Trwałość budowli i ochrona przed korozją
Celem XIX Konferencji Naukowo-Technicznej KONTRA 2014 jest prezentacja najnowszych rozwiązań materiałowych i technologicznych oraz wyników badań
z szeroko pojmowanej dziedziny trwałości obiektów budowlanych.
Czytaj więcej

KSIEGARNIATECHNICZNA.COM.PL
 
Nowe warunki techniczne dla budynków i ich usytuowania 2014
z dodatkiem Efektywność energetyczna w budownictwie
Poradnik ten jest jedyną tego typu publikacją na rynku wydawnictw specjalistycznych opracowaną przez znanego i cenionego architekta Władysława Korzeniewskiego.
Czytaj więcej
 
Miesięcznik IZOLACJE
Miesięcznik IZOLACJE ukazuje się na rynku od 1996 r. Adresowany jest przede wszystkim do projektantów, architektów i wykonawców związanych zawodowo z branżą budowlaną.
Czytaj więcej
 
Renowacje obiektów budowlanych. Projektowanie i warunki techniczne wykonania i odbioru robót
Zagadnienia związane z renowacją należą do trudnych i złożonych. Dotyczy to zwłaszcza prac wykonywanych w obiektach zabytkowych, w których optymalnym rozwiązaniem byłoby powtórzenie oryginalnej technologii, co z różnych względów często okazuje się niemożliwe. W takich sytuacjach należy stosować materiały dobrze współpracujące z materiałem oryginalnym, umożliwiające łatwą naprawę, a niekiedy wielokrotne powtarzanie zabiegów zabezpieczających.
Czytaj więcej
 
Zdrowy dom
Jest to poradnik adresowany do wszystkich, którzy budują dla siebie nowy dom lub modernizują posiadany, a także do osób związanych z budownictwem. Kolejne rozdziały poruszają następujące zagadnienia: rodzaje alergii, jej przyczyny i sposoby zapobiegania, zjawiska występowania, zapobiegania i usuwania nadmiernej wilgoci, różne sposoby ogrzewania domu, za wskazaniem najkorzystniejszych rozwiązań dla zdrowia, sposoby uzdatniania wody, wentylacji, klimatyzacji.
Czytaj więcej
 
Wentylacja i ogrzewanie w nowych przepisach. Aktualne warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki
Z początkiem 2014 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowelizacja jest elementem procesu dostosowującego polskie prawo do dyrektywy europejskiej
w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Celem zmian jest stopniowa poprawa tej charakterystyki. Niezależnie od dyskusji nad słusznością i jakością wprowadzanych zmian nowelizacja ta realizuje postanowienia dyrektywy, stopniowo zaostrzając wymagania dotyczące oszczędności energii i izolacyjności cieplnej budynków.
Czytaj więcej
 
Wentylacja i klimatyzacja. Podstawy
Podręcznik skierowany jest głównie do studentów wydziałów inżynierii środowiska uczelni technicznych. Może być przydatny dla studentów innych wydziałów politechnik (architektury, budownictwa, energetyki) oraz akademii rolniczych, na których prowadzone są specjalności związane z projektowaniem instalacji wewnętrznych
w budynkach, a także dla inżynierów pracujących w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji.
W trzynastu rozdziałach przedstawiono podstawy projektowania urządzeń wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w budownictwie powszechnym i w obiektach przemysłowych.
Czytaj więcej
 
Wentylacja pożarowa. Oddymianie
W podręczniku w przystępny sposób przedstawiono podstawowe zagadnienia teoretyczne i praktyczne problemy związane z wentylacją pożarową.
Czytaj więcej
 
Hydroizolacje w budownictwie. Wybrane zagadnienia w praktyce. Wyd. II rozszerzone
Rozdział dotyczący renowacji uzupełniono i poszerzono o problematykę związaną
z diagnostyką konstrukcji, uporządkowano jednocześnie zagadnienia związane
z zachowaniem materiałów budowlanych wobec wody i wilgoci. Przedstawiono nowe przykłady (wraz ze zdjęciami) szczegółowo ilustrujące przyczyny i skutki błędów. Dodano także podrozdział dotyczący metod osuszania przegród oraz napraw murów ceglanych.
Czytaj więcej

 

Wymagania dla wyrobów do izolacji podpłytkowych wg PN-EN 14891:2012 i grubowarstwowych wg PN-EN 15814+A1:2013-04
www.IZOLACJE.com.pl | Prenumerata | Reklama
IZOLACJE.com.pl | Copyright © 2014 Grupa MEDIUM
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika IZOLACJE oraz subskrypcji newslettera serwisu www.IZOLACJE.com.pl.
RezygnacjaJeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: serwisy@medium.media.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz