szukaj

czwartek, 30 października 2014

ICiMB Jednostką Oceny Technicznej / Stopnie szczelności pokrycia

IZOLACJE.com.pl
30.10.2014

Seminarium szkoleniowe „Wymagania techniczno-użytkowe
i identyfikacyjne wyrobów przeznaczonych do wykonywania izolacji powłokowych, tzn. podpłytkowych w rozumieniu normy PN-EN 14891:2012
i grubowarstwowych w rozumieniu normy PN-EN 15814+A1:2013-04"

Instytut Ceramiki
i Materiałów Budowlanych Jednostką Oceny Technicznej

Minął rok od chwili wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG.

CZYTAJ WIĘCEJ
Katalog firm
Poleć newsletter IZOLACJE na Twitterze TV Izolacje
 
Facebook

Stopnie szczelności pokrycia

W pokryciu układanym w systemie podwójnym im niższy jest kąt nachylenia dachu, tym bardziej o jego szczelności decyduje niewidoczna warstwa uszczelniająca (wstępna).

CZYTAJ WIĘCEJ


Ekobudynki wysokie

Państwa zjednoczone w Unii Europejskiej są zobligowane do tego, by na ich terenie od 2021 r. były wznoszone wyłącznie budynki o niemal zerowym zużyciu energii. Czy zeroenergetyczność jest szczytem w budownictwie?

CZYTAJ WIĘCEJ



IZOLACJE 9/2014
– pobierz PDF

W nowym wydaniu IZOLACJI piszemy m.in. o zmianach
w rozporządzeniu
w sprawie obliczania charakterystyki energetycznej budynków.

CZYTAJ WIĘCEJ
Aktualności
 
Wymagania techniczno-użytkowe i identyfikacyjne wyrobów przeznaczonych do wykonywania izolacji powłokowych,
tzn. podpłytkowych w rozumieniu normy PN-EN 14891:2012
i grubowarstwowych w rozumieniu normy PN-EN 15814+A1:2013-04
Szkolenie odbędzie się w dniach 24–25 listopada 2014 r. sali konferencyjnej na parterze w budynku ITB przy ul. Filtrowej 1 w Warszawie oraz w Laboratorium Materiałów Budowlanych w budynku „N" przy ul. Ksawerów 21 w Warszawie. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w seminarium szkoleniowym. Koszt udziału w 2-dniowym szkoleniu wynosi 900 zł od osoby (usługa zwolniona z podatku VAT) i obejmuje: prowadzenie zajęć dydaktycznych (wykłady, zajęcia laboratoryjne), materiały szkoleniowe, lunch, kawę i herbatę w czasie przerw (bez kosztów zakwaterowania).
Czytaj więcej »
 
BCC ostrzega przed skutkami Dyrektywy MCP
Projekt Dyrektywy MCP, która zaostrza aktualnie obowiązujące standardy emisyjne, niebawem trafi pod obrady parlamentu europejskiego. Projekt jest związany z Nową Strategią Tematyczną UE dotyczącą zanieczyszczenia powietrza w ramach pakietu CAPE.
Czytaj więcej »
 
Akcja Ewakuacja, czyli jak zmniejszyć ryzyko pożaru
Partnerem zrealizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego wraz
z Państwową Strażą Pożarną ćwiczeń ewakuacyjnych domu studenckiego było Stowarzyszenie na rzecz bezpieczeństwa pożarowego Nie Igraj z Ogniem.
Czytaj więcej »
 
Łatwiej będzie budować drogi
Nowelizacja ustawy o zasadach przygotowania inwestycji w zakresie dróg publicznych ma ułatwić przygotowanie inwestycji drogowych, które będą finansowane
m.in. z pieniędzy unijnych na lata 2014–2020. Jedna ze zmian zakłada, że decyzje
o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji drogowych, które są niezbędne do ich realizacji, będą ważne osiem, a nie tak jak teraz, maksymalnie sześć lat.
Czytaj więcej »
 
9 miesięcy programu MdM
W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju podsumowano 9 miesięcy funkcjonowania programu „Mieszkania dla Młodych" („MdM"). Przedstawiono także planowane zmiany zasad programu.
Czytaj więcej »
 
GUS: Deweloperzy wciąż aktywni
Najnowsze dane GUS dotyczące budownictwa mieszkaniowego podsumowują osiągnięcia trzech zakończonych kwartałów bieżącego roku. W tym czasie wydano więcej pozwoleń na budowę niż w analogicznym okresie 2013 r. Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Czytaj więcej »
 
W Stawigudzie powstał dom pasywny w technologii szkieletowej
Dom, który jest w pełni komfortowy, nowoczesny, a do tego zużywa tak niewiele energii, że roczny koszt ogrzewania nie przekracza tysiąca złotych, to marzenie każdego, kto decyduje się na budowę. Przy udziale marki Isover powstał dom pasywny o konstrukcji szkieletowej.
Czytaj więcej »
 
Przemysłowa brama segmentowa
Nowa brama segmentowa SPU 67 jest wykonana w lepszym standardzie – ma grubszy blat i niższy współczynnik przenikania ciepła.
Czytaj więcej »
 
Izolacja stropów garaży produktami Paroc
Zobacz, jak krok po kroku odbywa się montaż płyt lamelowych do izolacji stropów garaży.
Czytaj więcej »
 
Prodex – aktualne przedsięwzięcia prowadzone w ramach firmy
Podczas targów BUDMA 2014 firma PCC Prodex prezentowała na swoich stoiskach (budowlanym i budownictwa sportowego) nowe rozwiązania w systemach poliuretanowych i klejowych.
Czytaj więcej »
 
Dach wentylowany Paroc
Właściwa izolacja dachu zapobiega powstawaniu wilgoci i stanowi zabezpieczenie przeciwpożarowe. Jakie są zasady działania i zalety płyt Paroc Air?
Czytaj więcej »
 
Nowości Fakro
Na Miedzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2014 firma Fakro prezentowała swoje nowe produkty – markizę zewnętrzną do okien pionowych chroniącą przed przegrzaniem pomieszczeń oraz energooszczędne okna do dachów płaskich typu F.
Czytaj więcej »
 
Niezawodne rynny Gamrat
Sprawdź, co wyróżnia rynny Gamrat! Zaufały nam miliony użytkowników.
Czytaj więcej »
 
Kamil Stoch nadal w barwach marki Isover
W nowym sezonie skoków narciarskich Isover po raz drugi został oficjalnym partnerem Kamila Stocha i Stefana Huli. Marka przedłużyła współpracę z reprezentantami Polski na sezon 2014/2015.
Czytaj więcej »
 
FS Arbet dociepla budynki
Izolacja styropianem to zabezpieczenie przed zimnem, hałasem i wilgocią. FS Arbet skutecznie dociepla budynki, w tym komisariaty policji.
Czytaj więcej »
 
Rok 2015 przyniesie kontynuację wzrostu na rynku budowlanym
Przemysł budowlany po spadkach notowanych w latach 2012 oraz 2013 przerywa właśnie negatywny trend. Wg najnowszych prognoz firmy PMR utrzymanie tempa na obecnych i nowych budowach w 2014 r. da jednocyfrowe wzrosty kontynuowane
w przyszłym roku – prognozuje się wzrost o kolejne 8%. Dobre wyniki to zasługa inwestycji w energetyce oraz stabilnej sytuacji w budownictwie drogowym.
Czytaj więcej »
 
Spółki Roto Frank i Roto Frank Okna Dachowe łączą się
Roto Frank oraz Roto Frank Okna Dachowe łączą się w jedną spółkę.
Czytaj więcej »

 

Seminarium szkoleniowe „Wymagania techniczno-użytkowe
i identyfikacyjne wyrobów przeznaczonych do wykonywania izolacji powłokowych, tzn. podpłytkowych w rozumieniu normy PN-EN 14891:2012
i grubowarstwowych w rozumieniu normy PN-EN 15814+A1:2013-04"
www.IZOLACJE.com.pl | Prenumerata | Reklama
IZOLACJE.com.pl | Copyright © 2014 Grupa MEDIUM
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika IZOLACJE oraz subskrypcji newslettera serwisu www.IZOLACJE.com.pl.
RezygnacjaJeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: serwisy@medium.media.pl.

poniedziałek, 27 października 2014

KONKURSY: wygraj Opla lub wyjedź na mecz Ligi Hiszpańskiej

Ekspert Budowlany
Alnor
 
KONKURSY
Wyjedź na mecz FC Barcelona
Kup lampę LED i wygraj Opla!
Zgłoś budynek do konkursu Fasada Roku 2014
Wyjedź na mecz FC Barcelona Kup lampę LED i wygraj Opla! Zgłoś budynek do konkursu Fasada Roku 2014

BLACK+DECKER, oficjalny partner prestiżowego klubu piłkarskiego FC Barcelona, organizuje konkurs dla użytkowników swoich narzędzi.

Wygrana to wyjazd do Barcelony na rozgrywki Ligi Hiszpańskiej w sezonie 2015/2016.

1 października ruszyła promocja firmy OSRAM, w której do wygrania są 4 samochody i 100 zestawów oświetleniowych. Łączna pula nagród wynosi blisko 270 tys. złotych.

We wrześniu ruszyła VIII edycja konkursu Fasada Roku prowadzony przez firmę Baumit. Ideą konkursu jest nagrodzenie najlepszych realizacji, których elewacje wykonano z zastosowaniem kompletnej technologii Baumit. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2015 roku.

polecamy
brama roletowa LG-77

Pomiar współczynnika „U" za pomocą przyrządu wielofunkcyjnego testo 435

Podczas przebudowy lub renowacji starych budynków, ważne jest, aby móc szybko określić, czy i w jakim stopniu zachodzi utrata ciepła przez ściany i okna. Tylko wtedy koszty energii mogą zostać zredukowane, a prace związane z remontem mogą być sprawnie wykonane.

DRUTEX laureatem nagrody "Innowatory Wprost"

DRUTEX laureatem nagrody "Innowatory Wprost"

DRUTEX, największy w Europie producent okien i drzwi, został uznany za najbardziej innowacyjną firmę w Polsce w kategorii budownictwo w rankingu „Innowatory Wprost 2014". Firmę doceniono za innowacje produktowe i procesowe, w tym za innowacyjny system okienno-drzwiowy Iglo Energy.

Grzejniki Zehnder: Grzejnik Zehnder Vitalo Cut

Grzejniki Zehnder: Grzejnik Zehnder Vitalo Cut

Zehnder Vitalo w wersji 'cut' to grzejnik dekoracyjny z płaskim frontem aluminiowym. Wewnątrz grzejnika znajduje się miedziana rura wodonośna zamknięta w obudowie z grafitu i aluminium. Okalająca rama jest wykonana z czarnego poliamidu. W zależności od wysokości grzejnik posiada jedno lub dwa wycięcia służące do zawieszania ręczników.

Wersja Completto obejmuje zintegrowane podłączenie Zehnder Easy-Fit z przyłączami o rozstawie 50 mm gwincie zewnętrznym 2 x ¾" umieszczonymi centralnie w tylnej części. Zehnder EasyFit zawiera zestaw instalacyjny wraz z zaworem i pokrętłem regulacyjnym.

Uzdatnianie wody według WATERSYSTEM

Uzdatnianie wody według WATERSYSTEM

Nikogo obecnie chyba nie trzeba przekonywać, ze jakość spożywanej wody ma wpływ na jego zdrowie, a odpowiednia jakość wody wykorzystywanej w gospodarstwie domowym zapobiega awariom urządzeń jak pralki, zmywarki i instalacji np. grzewczej. Woda do domu zwykle dostarczana jest z zewnętrznej sieci wodociągowej, a w przypadku budownictwa jednorodzinnego ze studni albo z obu źródeł.

w OGRODZIE
We WNĘTRZU
przepis tygodnia
Prosty sposób na szkodniki drzew
Druciak
Jesienne spaghetti
Prosty sposób na szkodniki drzew Minimalistyczna sofa z drutów Jesienne spaghetti
Jesienią część niechcianych gości w naszym ogrodzie zwanych szkodnikami musi się wspiąć na wyżyny drzewa by dokończyć cykl rozwojowy.Możemy zapobiec temu w prosty i brutalny sposób. Ta kanapa jest przykładem na to, że mniej znaczy więcej. Pasuje co prawda bardziej do wnętrz minimalistycznych czy industrialnych, ale może się również odnaleźć w pozostałych wnętrzach. Warzywa pieczone w piekarniku mogą być wspaniałym dodatkiem do obiadu.
Pobierz Eksperta Budowlanego
Archiwum Numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu ekspertbudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego".
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy o wysłanie emaila na adres redakcja@ekspertbudowlany.pl z tytułem rezygnacja.
ekspertbudowlany.pl | Copyright © 2013 Grupa MEDIUM

środa, 22 października 2014

Wzrosła wartość współczynnika K dla silikatów / Konstrukcje betonowe i murowe – warunki pożarowe


23.10.2014

Seminarium szkoleniowe „Wymagania techniczno-użytkowe
i identyfikacyjne wyrobów przeznaczonych do wykonywania izolacji powłokowych, tzn. podpłytkowych w rozumieniu normy PN-EN 14891:2012
i grubowarstwowych w rozumieniu normy PN-EN 15814+A1:2013-04"

Wzrosła wartość współczynnika K dla silikatów

Polski Komitet Normalizacyjny przyjął wniosek Stowarzyszenia „Białe murowanie" o podwyższenie wartości współczynnika K dla silikatów. Podstawą zmiany stały się wyniki badań naukowców z Politechniki Śląskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ


 

Konstrukcje żelbetowe – naprawa rys metodą iniekcji

Aby zapewnić przyjęty
w projekcie okres użytkowania konstrukcji, należy zabezpieczyć ją przed oddziaływaniami mogącymi wpłynąć na trwałość. Dotyczy to m.in. naprawy rys. Zarysowanie konstrukcji żelbetowych to zjawisko normalne, jednak należy je ograniczać.

CZYTAJ WIĘCEJ


Konstrukcje betonowe i murowe – projektowanie z uwagi na warunki pożarowe

Wprowadzenie do krajowej praktyki projektowej norm europejskich (eurokodów) dotyczących bezpieczeństwa pożarowego ustanowiło nową jakość w treści i zakresie dodatkowych wymagań, które należy spełnić przy projektowaniu obiektów budowlanych.

CZYTAJ WIĘCEJ



IZOLACJE 9/2014
– pobierz PDF

W nowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o zmianach
w rozporządzeniu
w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynków,
o odporności ogniowej elementów budynku oraz
o kominie jako słabym punkcie dachu.

CZYTAJ WIĘCEJ
Aktualności
 
Ocieplenie od wewnątrz – zwalczanie wilgoci i zagrzybienia
Płyty perlitowe to naturalny materiał do izolacji wewnętrznej, zapewniający przyjemny klimat w pomieszczeniach, który reguluje wilgotność i chroni przed powstawaniem pleśni.
Czytaj więcej »
 
Nowa wiceprezes NFOŚiGW
Minister środowiska Maciej Grabowski powołał Dorotę Zawadzką-Stępniak na stanowisko zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
ds. przedsięwzięć środowiskowych.
Czytaj więcej »
 
Dni Betonu 2014
VIII Konferencja Dni Betonu 2014, skupiająca osoby związane z produkcją i technologią betonu oraz z budownictwem, odbyła się w dniach 13–15 października 2014 r. w Wiśle.
Czytaj więcej »
 
Wymagania techniczno-użytkowe i identyfikacyjne wyrobów przeznaczonych do wykonywania izolacji powłokowych,
tzn. podpłytkowych w rozumieniu normy PN-EN 14891:2012
i grubowarstwowych w rozumieniu normy PN-EN 15814+A1:2013-04
Szkolenie odbędzie się w dniach 24–25 listopada 2014 r. sali konferencyjnej na parterze w budynku ITB przy ul. Filtrowej 1 w Warszawie oraz w Laboratorium Materiałów Budowlanych w budynku „N" przy ul. Ksawerów 21 w Warszawie. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale w seminarium szkoleniowym. Koszt udziału w 2-dniowym szkoleniu wynosi 900 zł od osoby (usługa zwolniona z podatku VAT) i obejmuje: prowadzenie zajęć dydaktycznych (wykłady, zajęcia laboratoryjne), materiały szkoleniowe, lunch, kawę i herbatę w czasie przerw (bez kosztów zakwaterowania).
Czytaj więcej »
 
Wkręt-met dołączył do SSO
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło do swego grona firmę Wkręt-met, polskiego producenta technik zamocowań, w tym rozwiązań przeznaczonych do instalacji systemów ociepleń.
Czytaj więcej »
 
ARTELIT w Centrum Kongresowym w Krakowie
ARTELIT Professional, marka nalzęąca do firmy Selena, wspierała budowę Centrum Kongresowego ICE Kraków.
Czytaj więcej »
 
Przeglądarka kosztorysów na urządzenia mobilne
Firma Athenasoft stworzyła pierwszą w Polsce przeglądarkę kosztorysów dostępną
w systemie Android.
Czytaj więcej »
 
Nowe papy IZOLMAT do hydroizolacji dachu
Z myślą o projektach wymagających specjalistycznych rozwiązań firma IZOHAN wprowadza serię pięciu pap zgrzewalnych IZOLMAT OPTI: dwie wierzchniego krycia
i trzy podkładowe.
Czytaj więcej »
 
NMC Polska jedną z dziewięciu fabryk belgijskiego producenta izolacji, profili opakowaniowych i profili dekoracyjnych
NMC w Polsce jest jednym z największych producentów otulin izolacyjnych w tej części Europy. Specjalizuje się w produkcji otulin izolacyjnych na bazie kauczuku syntetycznego (Insul tube) dla branży klimatyzacyjnej i wentylacyjnej oraz otulin na bazie spienionego polietylenu (Climaflex) dla branży grzewczej i sanitarnej.
Czytaj więcej »
 
Ocieplanie od wewnątrz płytami Multipor – szybko, łatwo i… skutecznie!
Multipor – mineralne płyty izolacyjne to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy stają przed zadaniem ocieplenia od wewnątrz budynku czy mieszkania. Zastosowanie płyt Multipor to pewność, że sięgamy po produkt o najlepszych parametrach, gwarantujący nie tylko szybki i łatwy montaż, ale przede wszystkim obniżone wydatki na ogrzewanie.
Czytaj więcej »
 
Hydroizolacje balkonów i tarasów – przegląd
Tarasy i balkony jako miejsca narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych wymagają odpowiedniej hydroizolacji, która musi chronić warstwy tarasu od spodu i od góry. Prezentowane systemy i produkty do wykonywania izolacji wodoszczelnej można stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz obiektów.
Czytaj więcej »
 
Budynek z płyty warstwowej nie musi wyglądać jak „pudełko"
Płyty warstwowe jako obudowa budynków przemysłowych, handlowych czy rekreacyjnych są powszechnie stosowane od wielu już lat i trwale wpisały się w trendy nowoczesnego projektowania tego typu obiektów. Zalety takie jak: doskonała izolacyjność i szczelność, a także trwałość, łatwość i szybkość montażu, są niepodważalne.
Czytaj więcej »
 
Sufity podwieszane Rockfon
Płyty sufitowe, wykonane ze skalnej wełny mineralnej, są przeznaczone do pomieszczeń o wysokim natężeniu hałasu, gdzie zrozumienie mowy jest szczególnie istotne.
Czytaj więcej »
 
Systemy do hydroizolacji fundamentów
System składa się z preparatu bitumicznego nakładanego pędzlem, wałkiem lub packą, który następnie zabezpiecza się folią kubełkową zintegrowaną z włókniną filtracyjną, co pozwala odseparować izolację od gruntu oraz zmniejszyć ciśnienie hydrostatyczne wody napierającej na fundament.
Czytaj więcej »

 

Seminarium szkoleniowe „Wymagania techniczno-użytkowe
i identyfikacyjne wyrobów przeznaczonych do wykonywania izolacji powłokowych, tzn. podpłytkowych w rozumieniu normy PN-EN 14891:2012
i grubowarstwowych w rozumieniu normy PN-EN 15814+A1:2013-04"
www.IZOLACJE.com.pl | Prenumerata | Reklama
IZOLACJE.com.pl | Copyright © 2014 Grupa MEDIUM
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika IZOLACJE oraz subskrypcji newslettera serwisu www.IZOLACJE.com.pl.
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: serwisy@medium.media.pl.

poniedziałek, 20 października 2014

Podatek od nieruchomości w 2015 roku

Ekspert Budowlany
BRAMY FORMALNOŚCI
PRAWO
Bramy wjazdowe – automatyczne czy ręczne?
Procedury odrolniania gruntów
Podatek od nieruchomości w 2015 roku
Bramy wjazdowe – automatyczne czy ręczne? Jak zmienią się procedury odrolniania gruntów Podatek od nieruchomości w 2015 roku

W czasach, kiedy niemalże wszystko jest sterowane elektronicznie, automatyczna brama wjazdowa wydaje się być standardem, choć jej koszt wciąż zdecydowanie przewyższa koszt bramy otwieranej ręcznie. Zanim dokonasz wyboru, upewnij się, która opcja będzie korzystniejsza w Twoim przypadku.

Sejm uwzględnił prezydenckie weto do nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Oznacza to, że nowe przepisy, uchwalone przez parlament 10 czerwca 2014 r., nie wejdą w życie.

Górne granice podatku od nieruchomości w 2015 r. wzrosną o 0,4 %, ale gminy mogą uchwalić stawki za metr kwadratowy na niższym poziomie. Ważne jedynie, aby nie przekraczały górnych progów.

polecamy
brama roletowa LG-77

Bramy garażowe: brama roletowa LG-77

Bramy roletowe LG-77 to wyroby wykorzystujące nowoczesną technologię z korzyścią dla wygody użytkownika. Płaszcz bramy „nawija się" na wał do skrzynki, co daje możliwość zaoszczędzenia miejsca zarówno w garażu jak i na podjeździe

Poznaj też inne bramy marki Legbud Gargula

Pompy do odwodnień i podnoszenia ciśnienia wody Wersje "premium" kontra standardowe

Pompy do odwodnień i podnoszenia ciśnienia wody
Wersje "premium" kontra standardowe

W artykule tym przybliżymy Państwu typoszereg oferowanych przez Wilo produktów dla dwóch całkowicie odmiennych aplikacji: zaopatrzenia w wodę pitną oraz do odprowadzania wody zanieczyszczonej. W tym celu, z szerokiej gamy oferowanych produktów, wybraliśmy po dwa urządzenia, jedno w wersji podstawowej oraz drugie w wersji premium.

Nowoczesny dom to dom bezprzewodowy

Nowoczesny dom to dom bezprzewodowy

2005 rok był przełomem w podejściu do automatyki budynkowej. Opracowanie częstotliwości do stworzonego przez duńską firmą Zynsys protokołu Z-Wave, spowodowało powstanie nowych rozwiązań w automatyce budynkowej, które nie wymagały już tak wielkich nakładów pracy i środków pieniężnych, jak tradycyjne systemy domowej inteligencji.

Dekoracyjne szkło artystyczne w architekturze

Dekoracyjne szkło artystyczne w architekturze

Szkło płaskie otacza nas zewsząd. Kojarzy się z nowoczesną architekturą, prostotą formy, przejrzystością i lekkością. Przywykliśmy do takiego zastosowania szkła płaskiego na co dzień i nie zastanawiamy się nad potencjałem drzemiącym w tym materiale. Istnieje jednak technologia umożliwiająca tworzenie wyjątkowych przedmiotów z płaskich tafli szkła, której efektem są niezwykłe, piękne, wielobarwne płaskorzeźby. Tą technologią jest fusing.

w domu
MINI MIESZKANIE
przepis tygodnia
Mininimalistyczna sofa z drutów
Czy da się mieszkać na 16 metrach?
Francuskie paczuszki
Mininimalistyczna sofa z drutów Czy da się wygodnie mieszkać na 16 m2? Francuskie paczuszki
Ta kanapa jest przykładem na to, że mniej znaczy więcej. Pasuje co prawda bardziej do wnętrz minimalistycznych czy industrialnych, ale może się również odnaleźć w pozostałych wnętrzach. Czy to możliwe aby na 16 m² można było urządzić ładne i w miarę funkcjonalne mieszkanie? Okazuje się, że tak! Zobaczcie te wnętrza. Dla niespodziewanych gości coś słodkiego i szybkiego w przygotowaniu.
Pobierz Eksperta Budowlanego
Archiwum Numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu ekspertbudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego".
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy o wysłanie emaila na adres redakcja@ekspertbudowlany.pl z tytułem rezygnacja.
ekspertbudowlany.pl | Copyright © 2013 Grupa MEDIUM