szukaj

poniedziałek, 30 września 2013

Zmiany w programie dopłat do kolektorów / IZOLACJE 9/2013

 

IZOLACJE.com.pl NEWSLETTER nr 142/2013
1.10.2013

SZKOLENIE PRAKTYCZNE Z NATRYSKU PIANEK POLIURETANOWYCH

Zmiany w programie dopłat do kolektorów

NFOŚiGW podtrzymuje stanowisko ws. zmian w programie dopłat do kolektorów słonecznych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Katalog firm
Poleć newsletter
TV Izolacje
 
Facebook

Sejm przyjął program „Mieszkanie dla Młodych"

Sejm uchwalił ustawę o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi – program „Mieszkanie dla Młodych".

CZYTAJ WIĘCEJ


IZOLACJE 9/2013

We wrześniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJI piszemy m.in. o pierwszych doświadczeniach z użytkowania domów pasywnych oraz o projektowaniu przegród zewnętrznych budynków w świetle nowych wymagań cieplno-wilgotnościowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wyciszanie pomieszczeń za pomocą dźwiękoizolacyjnych płyt gipsowo-kartonowych

Cisza jest warunkiem wygodnego mieszkania, dobrego odpoczynku i efektywnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ
CZĘSTO CZYTANE ARTYKUŁY
 
Wybrane aspekty doboru okien w budynkach
Wśród działań ograniczających zużycie energii cieplnej do ogrzewania budynku najczęstsze jest zwiększanie termoizolacyjności przegród zewnętrznych, tj. ścian, stropodachów i okien.
Czytaj więcej

 
Uciążliwa pleśń na ścianie – skąd się bierze i jak ją zwalczać?
Na obecność pleśni na ścianach wpływa wiele czynników, które tworzą sprzyjający klimat dla jej rozwoju.
Czytaj więcej

 
Dlaczego płytki się odspajają?
Dzięki rozwojowi technologii coraz powszechniejsze jest stosowanie tworzyw gipsowych do wykańczania wnętrz umożliwiające również układanie okładzin ceramicznych na takich podłożach.
Czytaj więcej

Polecamy

 

SZKOLENIE PRAKTYCZNE Z NATRYSKU PIANEK POLIURETANOWYCH
www.IZOLACJE.com.pl | Prenumerata | Reklama
IZOLACJE.com.pl | Copyright © 2013 Grupa MEDIUM
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika IZOLACJE oraz subskrypcji newslettera serwisu www.IZOLACJE.com.pl.
RezygnacjaJeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: serwisy@medium.media.pl.

Sposób na ciszę w domu

Ekspert Budowlany
akustyka SUFIT podwieszany cicha podłoga
Izolacje akustyczne – błędy w projektowaniu i wykonawstwie
Sufity podwieszane jako sposób na wyciszenie wnętrza System podłogowy Fermacell Silentio, czyli skuteczny sposób na ciszę w domu
Izolacje akustyczne – błędy w projektowaniu i wykonawstwie Sufity podwieszane jako sposób na wyciszenie wnętrza System podłogowy Fermacell Silentio, - skuteczny sposób na ciszę w domu
Na jakość akustyczną budynku składają się prawidłowy pod względem akustycznym projekt, jakość zastosowanych wyrobów budowlanych oraz poprawne wykonawstwo.
W wielu przypadkach najważniejszy jest projekt, ponieważ źle zaprojektowany pod względem akustycznym budynek nie zapewni właściwych warunków akustycznych w pomieszczeniach.
Sufity podwieszane mają również bardzo praktyczne zalety: skutecznie ukrywają różne instalacje, pozwalają optymalnie oświetlić wnętrze i izolują akustycznie. Umiejętnie zaprojektowane poprawiają również proporcje pomieszczenia i wprowadzają do niego przytulny nastrój. Hałasy, jakich możemy doświadczyć ze strony domowników bądź sąsiadów, z pewnością nie ułatwiają odpoczynku po ciężkim dniu pracy. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się system podłogowy Fermacell Silentio.
Technologia ta została opracowana w celu zwiększenia stopnia tłumienia odgłosu kroków na belkowych stropach drewnianych w pomieszczeniach mieszkalnych.
poszycie dachowe
pokrycie dachowe wyłazy dachowe
Sposób na szczelny i trwały dach
Płytki dachowe włókno-cementowe na dach i fasadę Okna na świat. Wyłazy dachowe RSU
Sposób na szczelny i trwały dach Płytki dachowe włókno-cementowe na dach i fasadę Okna na świat. Wyłazy dachowe RSU
Poszycie dachowe jest bardzo istotnym elementem stojącym na straży naszego komfortu i trwałości całego budynku. Nie tylko bowiem zabezpiecza dom przed cieknącą wodą, ale również chroni przed ucieczką ciepła, dlatego też tak ważna jest jego odpowiednia izolacja i prawidłowe uszczelnienie. Włókno-cement to materiał o szczególnych zaletach, który staje się coraz bardziej popularnym materiałem pokryciowym na polskim rynku. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, charakteryzuje się również niezwykłą lekkością, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania ciężkich konstrukcji więźby dachowej. Wyłaz dachowy uniwersalny RSU jest jedyną tego rodzaju konstrukcją gdzie ościeżnica jest zintegrowana z kołnierzem uszczelniającym w procesie ekstruzji całego prolu, a zewnętrzna warstwa widziana od strony dachu dodatkowo w procesie koekstruzjii uzyskuje kolor zbliżony do RAL 7016.
Pobierz Eksperta Budowlanego polecamy
Polecamy

Szczelny, bezpieczny i trwały dach – poradnik

Szczelny, bezpieczny i trwały dach – poradnik

Preciosa 2 – koło wpisane w prostokąt Ręcznie tkane dywany z kolekcji Dywany Świata Premium
Ile kosztują nowe domy w Warszawie i okolicach Drzwi zewnętrzne ThermoPro i ThermoPro Plus o 15% taniej
Archiwum Numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu ekspertbudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego".
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy o wysłanie emaila na adres redakcja@ekspertbudowlany.pl z tytułem rezygnacja.
ekspertbudowlany.pl | Copyright © 2013 Grupa MEDIUM

środa, 25 września 2013

Dopłaty do kolektorów słonecznych – program równych szans? / Właściwości i rodzaje materiałów do hydroizolacji

 

IZOLACJE.com.pl NEWSLETTER nr 141/2013
26.09.2013

SZKOLENIE PRAKTYCZNE Z NATRYSKU PIANEK POLIURETANOWYCH

Dopłaty do kolektorów słonecznych – program równych szans?

Wprowadzane przez NFOŚiGW zmiany w systemie dopłat do kolektorów słonecznych nie podobają się producentom kolektorów próżniowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
Katalog firm
Poleć newsletter
TV Izolacje
 
Facebook

Wacker-Chemia Polska w SSO

W działalność Stowarzyszenia na rzecz Systemów Ociepleń (SSO) zaangażowała się kolejna firma – Wacker-Chemia Polska, wchodząca w skład globalnego koncernu chemicznego Wacker.

CZYTAJ WIĘCEJ


Szkło do okien energooszczędnych

Pilkington Szkło Antykondensacyjne to nowy typ szkła powlekanego do stosowania od zewnątrz w energooszczędnych szybach zespolonych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odpowiedzialność społeczna Grupy Atlas

Raport Społecznej Odpowiedzialności Grupy Atlas to pierwszy na naszym rynku raport producenta materiałów chemii budowlanej poświęcony odpowiedzialności społecznej.

CZYTAJ WIĘCEJ
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY
 
Właściwości i rodzaje materiałów do hydroizolacji
Zadaniem hydroizolacji jest ochrona konstrukcji przed wodą i wilgocią, jednak sama wilgoć nie jest jedynym czynnikiem zagrażającym trwałości konstrukcji lub jej elementów.
Czytaj więcej

 
Wskaźnik EP obliczany dla lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym
Wskaźnik EP dla lokalu mieszkalnego w budynku ze wspólnym źródłem ciepła określa się na podstawie wyznaczonej wartości EP dla budynku.
Czytaj więcej






 
Obliczanie strat ciepła przez przegrody stykające się z gruntem
W obowiązującym rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku opis procedury obliczania strat ciepła przez przegrody stykające się
z gruntem ogranicza się do wskazania normy, według której należy przeprowadzić obliczenia.
Czytaj więcej

Polecamy

 

SZKOLENIE PRAKTYCZNE Z NATRYSKU PIANEK POLIURETANOWYCH
www.IZOLACJE.com.pl | Prenumerata | Reklama
IZOLACJE.com.pl | Copyright © 2013 Grupa MEDIUM
Niniejszy e-mail jest bezpłatną usługą świadczoną w ramach prenumeraty miesięcznika IZOLACJE oraz subskrypcji newslettera serwisu www.IZOLACJE.com.pl.
RezygnacjaJeśli nie chcą Państwo otrzymywać więcej podobnych wiadomości, prosimy o przesłanie pustego e-maila z tematem REZYGNACJA na adres: serwisy@medium.media.pl.

Legrand Polska - odsłaniamy nową stronę

LEGRAND POLSKA - Odsłaniamy now± stronę!

wtorek, 24 września 2013

Jak zbudować dom energooszczędny

Ekspert Budowlany
materiały okna świetliki



Jak zbudować dom energooszczędny.
Wybór materiałów
Okna w domach pasywnych
i energooszczędnych
Światło dzienne w Twoim domu
Dom niskoenergetyczny może zostać wybudowany w różnych technologiach, spełniających kryteria przewodzenia ciepła. Trend na budownictwo niskoenergetyczne i pasywne objął także domy jednorodzinne. Aby zmniejszyć straty energii, kluczowy będzie wybór okien o odpowiednich parametrach izolacyjnych. O tym ile światła dziennego dostaje się do wnętrza domu, decyduje przede wszystkim pomysłowość oraz dobrze dobrane systemy doświetlające.
prawo i finanse
włączniki
nowoczesny dach
     
Maksymalne stawki podatku
od nieruchomości w 2014 r.
Dopasuj poziom światła
do swoich potrzeb
System rynnowy BEZOKAPOWY Galeco  – absolutna nowość na rynku
Ustala je co roku Minister Finansów na podstawie wskaźnika inflacji za pierwsze półrocze roku poprzedniego, ale ostateczną decyzję o wysokości stawek podatków lokalnych, w tym podatku od nieruchomości, na terenie danej gminy podejmują jej władze. Nowoczesne sposoby aranżacji przestrzeni bardzo często wykorzystują zabawę wielopunktowym oświetleniem, dzięki czemu można osiągnąć ciekawe wrażenia estetyczne.
System rynnowy BEZOKAPOWY Galeco jest przeznaczony do domów bez okapu. Został stworzony z myślą o ułatwieniu pracy architektom i projektantom, kreującym nieszablonowe formy budynków.
przepompownie
pompy do ścieków
przegląd



Odprowadzanie ścieków Pompy zatapialne EBARA przeznaczone do przepompowni przydomowych Materiały do ociepleń
Praktyka wskazuje, że najlepszym rozwiązaniem jest opracowanie koncepcji całkowitego odwadniania i odprowadzania ścieków sanitarnych, wód opadowych i roztopowych z danego budynku i przyległego terenu. Wykończenie wnętrza domu nie jest rzeczą łatwą, po pierwsze z powodu bogatej oferty produktowej, a po drugie ze względu na wysokie koszty zarówno materiałów, jak również montażu.
Pobierz Eksperta Budowlanego przegląd
Polecamy

Systemy kominowe

Ceny gazu do końca roku bez zmian Pobierz e-booki za darmo
Docieplanie ścian od wewnątrz (cz. 2)
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Fasada Roku
Archiwum Numerów | Prenumerata | Reklama | Redakcja
Wiadomość ta została przesłana w ramach subskrypcji newslettera portalu ekspertbudowlany.pl i prenumeraty "Eksperta Budowlanego".
Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas newslettera, prosimy o wysłanie emaila na adres redakcja@ekspertbudowlany.pl z tytułem rezygnacja.
ekspertbudowlany.pl | Copyright © 2013 Grupa MEDIUM